عجیب ترین ساعت جهان


مخترع معروف انگلیسی جان تیلور موفق به ساخت ساعتی عجیب و گران قیمت شده که دارای عقربه و عدد نبوده و با کمک تابش نور زمان را نشان می دهد.

بنابراین گزارش عجیب ترین ساعت دنیا توسط فیزیکدان معروف پروفسور استفان هاوکینگ در دانشگاه کمبریج به نمایش گذاشته شده است.

این ساعت یک میلیون پوندی بر اساس طرحی از مخترع معروف جان تیلور که در 1950 ارائه شد و به کمک تیمی از مهندسان و متخصصان که به مدت هفت سال بر روی آن کار می کردند، ساخته شده است.

عجیب ترین ساعت جهان که “زمان خوار” نام گرفته است به هیچ گونه عقربه و یا رقم دیجیتالی مجهز نبوده و در عوض با استفاده از تابش نور از میان 60 شکاف که بر روی صفحه فولادی آن تعبیه شده اند، زمان را نشان می دهد. صفحه رویی این ساعت از طلای 24 عیار ساخته شده و 8 متخصص به مدت 5 سال برای قالب گیری و ساخت این صفحه وقت صرف کرده اند.

به گفته مخترع زمان خوار، زمان صحیح در این ساعت بزرگ تنها هر پنج دقیقه یک بار نمایش داده شده و در بقیه زمانها نور های ساتع شده از میان شکاف های ساعت جنبه تزئینی خواهد داشت.

به گفته پروفسور تیلور، این دستگاه به منظور احترام و تقدیر از ساعت ساز انگلیسی جان هریسون (کسی که در قرن 18 میلادی مشکل طول جغرافیایی را حل کرد و همچنین موفق به کشف سیستم “grasshopper escapement” سیستم کنترل قدم به قدم آزاد سازی انرژی ساعتها ی شماته دار شد) ساخته شده است و ماکت جانوری که بالای ساعت به صورت نمادین در حال بلعیدن ثانیه هاست، بر مبنای حرکت این سیستم حرکت می کند.

بر اساس گزارش Independence، دانشگاه کمبریج رسما اعلام کرد که این ساعت گرانبها توسط مخترع آن جان تیلور به این دانشگاه اهدا شده که برای بازدید عموم در دسترس خواهد بود

نوشته : علیرضا شادکام

آیا می دانید بزرگترین ساعت های جهان کدامند ؟ میدانستید یکی از بزرگترین ساعت های جهان در تهران و توسط شرکت زمان نگار ساخته شده است ؟ بر روی لینک زیر کلیک کنید

شرکت دانش بنیان ساعت سازی زمان نگار آریایی با داشتن تجربه ساخت یکی از بزرگترین ساعت های دنیا و ثبت اختراعات ، سازنده هر نوع ساعت بزرگ محیطی ، ساعت صنعتی ، ساعت شهری و ساعت دکوراتیو می باشد و می تواند بنا بر سفارش ، هرگونه ساعت در ابعاد و طرح های مختلف بدون هیچ محدودیت را طراحی و بسازد.

جهت ثبت سفارش میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل کنید یا در اینستاگرام ، تلگرام و یا واتساپ پیام دهید.

تماس : 09153081346 – 09155080167

آدرس : مشهد – پارک علم و فناوری خراسان – ساختمان مرکزی – سالن 313

ایمیل : info@zamannegar.com

زمان نگار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.